На този ден: 15 декември
1989 - Изпълнителното бюро на БФС взема уникално по своята тъпота решение да реабилитира софийските Левски и ЦСКА, които са наказани през сезон 1984-1985. Тогава за шампион е обявен отборът на Ботев, но с това решение през 1989 на канарчетата са присъдени бронзовите медали.

РъководствоТреньори



Cтоян Пухтев 1912 - 1922

Иван Никифоров 1922 - 1923

Георги Хитрилов 1923 - 1926

Христо Kънчев 1926 - 1944

Стойо Сеизов 1944 - 1947

Димитър Ганчев 1947 - 1953

Димитър Вангелов 1953 - 1960

Йовчо Йовчев 1960 - 1964

Станко Станков 1964 - 1972

Kирил Аспарухов 1972 - 13.IX.1990

Виден Апостолов 13.IX.1990 - 1.X.1992

Петър Балджиев 1.X.1992 - 16.I.1993

Христо Данов 16.I.1993 - 4.I.1995

Михаил Маркачев 4.I.1995 - 14.X.1996

Георги Чакъров 14.X.1996 - 16.IX.1997

Петко Муравенов 16.IX.1997 - 26.XI.1997

Васил Kоритарев 26.XI.1997 - 16.XII.1997

Васко Нинов 16.XII.1997 - 19.III.1999

Димитър Христолов 19.III.1999 - 16.IV.2010

Марин Бакалов 29.IV.2010 - 30.X.2011

Юли Попов 31.X.2011 - 19.III.2014

Иван Джиджев 19.III.2014 - 7.VII.2015

Ангел Палийски 7.VII.2015 -
Никола Щерев - Старика (1917 – 1934)

Иван Гутев (1934 – 1936)

Никола Щерев - Старика (1936 – 1946)

Васил Куцаров (1946 – 1951)

Божидар Капустин (1951 – 1953)

Борислав Габровски (1953)

Георги Генов - Джогата (1953 – 1966)

Васил Спасов - Валяка (1966 – 1967)

Георги Чакъров (1967 – 1969)

Васил Спасов - Валяка (1969 – 1970)

Георги Чакъров (1970 – 1973)

Гаврил Стоянов - Гацо (1973 – 1975)

Тодор Тодоров - Дурата (1975)

Серги Йоцов (1975)

Добрин Ненов (1975 – 1977)

Иван Манолов - Орела (1977 – 1979)

Динко Дерменджиев (1979 – 1984)

Иван Глухчев (1984 – 1989)

Динко Дерменджиев (декември 1989 – септември 1991)

Петър Зехтински (септември 1991 – юни 1992)

Динко Дерменджиев (юни 1992 – септември 1992)

Петър Зехтински (октомври 1992 – април 1993)

Динко Дерменджиев (април 1993 – септември 1993)

Павел Панов (септември 1993 – юни 1995)

Атанас Драмов (от юни 1995 - 21 септември 1995)

Динко Дерменджиев (25.10.1995 – 10.12.1995)

Костадин Костадинов (10.12.1995 – 05.11.1996)

Георги Попов–Тумби (05.11.1996 – 10.09.1997)

Динко Дерменджиев (16.09.1997 – 20.12.1997)

Марин Бакалов (20.12.1997 – 05.06.1998)

Петър Зехтински (06.06.1998 – 29.08.1999)

Марин Бакалов (29.08.1999 – 10.04.2000)

Динко Дерменджиев (10.04.2000 – 22.05.2000)

Марин Бакалов (26.06.2000 – 01.11.2000)

Димитър Младенов (01.11.2000 - 10.03.2001)

Динко Дерменджиев (12.03.2001 - 08.05.2001)

Георги Лазаров (09.05.2001 - 18.06.2001)

Петър Курдов (18.06.2001 - 10.09.2001)

Красимир Манолов (11.09.2001 - 02.01.2002)

Тенчо Тенев (02.01.2002 - 19.07.2002)

Костадин Костадинов (19.07.2002 - 20.10.2003)

Трифон Пачев (26.10.2003 - 30.08.2004)

Ясен Петров (30.08.2004 - 27.11.2005)

Атанас Маринов (20.01.2006 - 31.05.2006)

Светослав Гърков (30.06.2006 - 03.10.2007)

Тенчо Тенев (03.10.2007 - 19.06.2008)

Костадин Ангелов (01.07.2008 - 25.03.2009)

Енрико Пичони (20.08.2009 - 15.12.2009)

Марин Бакалов (01.07.2010 - 02.03.2011)

Костадин Видолов (02.03.2011 - 30.06.2011)

Петър Хубчев (30.06.2011 - 26.10.2011)

Милен Радуканов (26.10.2011 - 26.03.2012)

Костадин Видолов (26.03.2012 - 05.06.2012)

Ферарио Спасов (05.06.2012 - 10.12.2012)

Станимир Стоилов (01.01.2013 - 04.06.2014)

Любослав Пенев (06.06.2014 - 07.07.2014)

Велислав Вуцов (14.07.2014 - 03.12.2014)

Петър Пенчев (03.12.2014 - 27.07.2015)

Ермин Шиляк (27.07.2015 - )