На този ден: 15 ноември
1970 - Динко Дерменджиев - Чико играе за националния отбор при равенството 1:1 с Норвегия в квалификация за европейско първенство.

Купа на България



От 1924 до 1938 Държавният шампион получава Царската купа.
Самостоятелен турнир се провежда от 1938г.

1938
Ботев Пд - Спортклуб Пд 1:4

1939
Ботев Пд - Ст.Караджа 5:2
Ботев Пд - Тракиец 7:1
Ботев Пд - Сокол 4:2
Ботев Пд - Спортклуб 1:1 и 1:0
1/8 Ботев Хасково - Ботев Пд 3:2

1940
Ботев Пд - Марица 6:1
Ботев Пд - Бенковски Пз 4:0
Ботев Пд - Спортклуб 0:4

1941
Ботев Пд - Парчевич Пд 0:4

1942
Ботев Пд - Княз Симеон Търновски 3:0
Ботев Пд - Шипка 3:4

1943-1946: шампионът на България печели и купата

1946: вече носи наименованието Купа на Съветската армия /виж за КСА/

1981-възроден е турнирът за Купата на България
1/32 Ботев Пд -Черноморец Бс 4:1 и 3:0
1/16 Ботев Пд - Шумен 4:2 и 3:0
1/8 група: Ботев Пд - Берое СтЗ 2:1
Ботев Пд - Лудогорска слава Разград 8:2
Ботев Пд - Беласица Пч 2:3
финална група: 3 място
Ботев Пд - ЦСКА 1:3
Ботев Пд - Славия Сф 2:4
Ботев Пд - Левски Спартак 4:3

1982
1/32 Ботев Пд - Родопа См 3:1 и 1:1
1/16 Ботев Пд - Пирин Бл 1:1 и 5:2 дуз.
1/4 група:Ботев Пд - Сливен 8:0
Ботев Пд - Осъм Ловеч 0:0
Ботев Пд - Славия Сф 1:1
1/2 Ботев Пд - ЦСКА 1:3
за 3то място Ботев Пд - Хемус Троян 7:1

1983
1/32 Ботев Пд - Локомотив Пд 3:1 и 3:1
1/16 Ботев Пд - Берое Стз 2:0 и 2:3
1/8 Ботев Пд - Славия Сф 2:0 и 0:1
1/4 Ботев Пд - Левски Спартак 1:1 и 1:3
за 5то място Ботев Пд - Ботев Вр 0:1
за 7мо място Ботев Пд - Хебър Пз 6:3

1984
1/32 Ботев Пд - Локомотив ГО 3:0 и 5:2
1/16 Ботев Пд - Шумен 0:2 и 3:0
1/8 Ботев Пд - Осъм Ловеч 2:0 и 1:2
1/4 Ботев Пд - Черноморец Бс 2:1 и 1:1
1/2 Ботев Пд - Хасково 0:0, 4:3дуз
финал в Кърджали: Ботев Пд - Левски Спартак 0:1

1985
1/8 Ботев Пд - Шумен 5:0 и 2:0
1/4 Ботев Пд - Черно море 2:5 и 6:1
1/2 Ботев Пд - Левски Спартак 0:2 и 2:3
за 3то място Ботев Пд - Локомотив Пд 2:1

1986
1/8 Ботев Пд - Витоша Сф 1:3

1987
1/8 Ботев Пд - Локомотив Пд 1:3

1988
1/8 Ботев Пд - Локомотив Пд 3:0
1/4 Ботев Пд - Средец Сф 1:2

1989
1/8 Ботев Пд - Локомотив Сф 1:0
14/ Ботев Пд - Славия 1:0
1/2 Ботев Пд - Средец 0:6
за 3то място Ботев Пд - Витоша 3:5

1990
1/16 Ботев Пд - Добруджа 2:4 и 3:1

1991
1/16 Ботев Пд - Добруджа 1:1 и 5:1
1/4 група Ботев Пд - Черноморец 2:1
Ботев Пд - Пирин Бл 1:0
Ботев Пд - Академик Свищов 0:0
1/2 Ботев Пд - Етър ВТ 3:0 и 1:1
финал Ботев Пд - Левски 1:2

1992
1/16 Ботев Пд - Спартак Вн 5:1 и 3:2
1/8 Ботев Пд - Бдин Видин 5:0 и 0:0
1/4 Ботев Пд - Сливен 0:0 и 3:0
1/2 Ботев Пд - Левски 2:2 и 0:1

1993
1/2 Левски-Ботев Пд 2:0 и 0:3
финал в Благоевград
ЦСКА-Ботев Пд 1:0

1994


1995
1/4 Ботев Пд - Етър ВТ 4:1 и 0:0
1/2 Ботев Пд - Монтана 6:2 и 5:2
финал в София Локомотив Сф-Ботев Пд 4:2

1996

1997

1998
1/16 Марица Пд - Ботев Пд 2:2, 6:7дуз
1/8 ЦСКА - Ботев Пд 2:0 и 0:0

1999
1/16 Калиакра Каварна - Ботев Пд 0:0, 3:5дуз
1/8 Локомотив Сф - Ботев Пд 4:2 и 2:1

2000
1/16 Юнак Шумен - Ботев Пд 1:4
1/8 Ботев Пд - Миньор Пк 2:0 и 2:1
1/4 Нефтохимик Бс - Ботев Пд 3:0 и 1:1

2001
1/16 Стефанел Дупница - Ботев Пд 1:5
1/8 Ботев Пд - Берое СтЗ 2:1 и 2:1
1/4 Ботев Пд - Левски 0:4 и 1:2

2002
1/32 Дулово 98 - Ботев Пд 1:3
1/16 Струмска слава - Ботев Пд 2:4
1/8 Дунав Рс - Ботев Пд 2:1

2003
1/16 Македонска слава - Ботев Пд 0:0 и 3:2

2004
1/16 Белите орли - Ботев Пд 0:2 и 0:3
1/8 ЦСКА - Ботев Пд 5:0 и 2:1

2005
1/32 Ботев Пд - Вихрен Сандански 2:0
1/16 Ботев Пд - Академик Свищов 5:0
1/8 Спартак Пд - Ботев Пд 0:1
1/4 Ботев Пд - Локомотив Пд 1:1 /1:2 след продължения/

2006
1/32 Ботев Пд - Вихрен Сандански 0:0 /3:4 с дузпи/

2007
1/16 Марица Пд - Ботев Пд 1:2
1/8 Славия СФ - Ботев Пд 3:1

2008
1/16 Нафтекс Бс - Ботев Пд 0:1
1/8 Ботев Пд - Славия СФ 4:2
1/4 Локомотив Сф - Ботев Пд 2:2
1/2 Литекс Лч - Ботев Пд 4:2

2009
1/16 Литекс Лч - Ботев Пд 2:0

2010
1/16 Локомотив Сф - Ботев Пд 2:1

2011
Областни квалификации (Област Пловдив):
Първи кръг: Раковски (Раковски) - Ботев Пд 0:6
Втори кръг: Сокол (Марково) - Ботев Пд 1:3
Финал: Ботев 06 (Стамболийски) - Ботев Пд 1:4
Междуобластни квалификации:
Финал: Ботев Пд - Димитровград 1947 2:2 /3:4 с дузпи/

2012
1/32 Ботев Пд - Малеш Микрево 2:1
1/16 Ботев Пд - Ботев Враца 1:0
1/8 Ботев Пд - Черноморец Бс 2:1
1/4 Ботев Пд - Лудогорец Разград 0:3

2013
1/16 Ботев Пд - Евроколеж Пловдив 6:1 и 3:0
1/8 Ботев Пд - Славия Сф
0:1 и 0:3

2014
1/16 Ботев Пд - Нефтохимик Бс 6:0 и 3:0
1/8 Ботев Пд - Черно море Вн
1:0 и 0:0 1/4 Ботев Пд - Левски Сф 2:0 и 1:3
1/2 Ботев Пд - Локомотив Сф 3:1 и 1:0
Финал: Ботев Пд - Лудогорец 0:1

2015
1/16 Локомотив Мездра - Ботев Пд 0:4
1/8 Локомотив Пд - Ботев Пд 1:1 и 2:1

2016
1/16 Септември Симитли - Ботев Пд 0:4
1/8 Созопол- Ботев Пд 1:0

2017
1/16 Пирин (Гоце Делчев) - Ботев Пд 3:6
1/8 Ботев Пд - Нефтохимик Бс 3:0
1/4 Пирин Бл - Ботев Пд 0:1
1/2 Верея СтЗ - Ботев Пд 0:1 и 1:1
Финал: Лудогорец - Ботев Пд 1:2

2018
1/16 Локомотив ГО - Ботев Пд 1:3
1/8 Царско село Сф - Ботев Пд 3:4 /след продължения/
1/4 Ботев Пд - Литекс Лч 5:0
1/2 Ботев Пд - Славия 2:1 и 0:1