На този ден: 21 октомври
1991 - Ботев побеждава Локомотив Пловдив с 2:1 и продължава напред в турнира за спечелването на несъществуващата вече Купа на БФС.

Купа на Съветската армия



1946
отпада във 2 кръг на областната надпревара

1947
1/4 Ботев Пд-ЛБ 45 Бургас 1:0
1/2 Ботев Пд-Добруджа 2:2 и 2:0
финал Ботев Пд-Левски Сф 0:1

1948, 1949, 1950 - отпада в областната надпревара

1951
Ботев Пд-Строител Пд 4:2
Ботев Пд-Торпедо Пд 3:2
1/8 Ботев Пд-Спартак Сф 1:1 и 0:0, 1:1 и 1:2

1952
1/8 Ботев Пд-Академик Сф 2:0
1/4 Ботев Пд-Черно море 1:0
1/2 Ботев Пд-Славия Сф 1:2

1953, 1954- отпада в областната надпревара

1955
1/16 Ботев Пд-Септември Сф 4:1
1/8 Ботев Пд-Черно море 1:0
1/4 Локомотив Сф-Ботев Пд 2:3
1/2 ЦСКА-Ботев Пд 4:2

1956
1/8 Берое СтЗ-Ботев Пд 2:1
1/4 Ботев Пд-Спартак Пд 1:0
1/2 Ботев Пд-ЦДНА 2:1
финал Ботев Пд-Левски Сф 2:5

1957
1/8 Спартак Пл-Ботев Пд 1:0

1958
1/8 Славия Сф-Ботев Пд 3:1

1959
1/16 ЦДНА-Ботев Пд 0:2
1/8 Ботев Пд-Дунав Рс 2:1
1/4 Спартак Пл-Ботев Пд 1:0
1960
1/8 ЦДНА-Ботев Пд 3:1
1961
1/16 Ботев Пд-Волов Шумен 5:1
1/8 Ботев Пд-Септември Сф 2:1
1/4 Ботев Пд-Локомотив Сф 3:2
1/2 Ботев Пд-Спартак Вн 1:2
1962
1/16 Ботев Пд-Левски Карлово 1:1 и 4:1
1/8 Ботев Пд-Спартак Пл 2:0 и 1:1
1/4 Ботев Пд-Спартак Сф 3:2 и 3:2
1/2 Ботев Пд-Спартак Пд 1:1 и 4:1
финал в София Ботев Пд-Дунав Русе 3:0

1963
1/16 Ботев Пд-Шипка Асеновград 2:0
1/8 Ботев Пд-Локомотив Рс 9:0 и 1:1
1/4 Ботев Пд-Черно море 2:1 и 1:1
1/2 Ботев Пд-Спартак Сф 2:0 и 1:1
финал Славия Сф-Ботев Пд 2:0

1964
1/16 Ботев Пд-Септември Сф 2:0 и 1:3
1/8 Ботев Пд-Спартак Сф 0:0 и 2:1
1/4 Ботев Пд-ЦСКА 4:0 и 0:2
1/2 Ботев Пд-Черно море 1:1 и 3:1
финал Славия Сф-Ботев Пд 3:2

1965
1/16 Септември Сф-Ботев Пд 2:1

1966
1/16 Ботев Пд-Марица Пд 5:4
1/8 Ботев Пд-Локомотив Пд 3:3, 3:4 дуз

1967
1/16 Ботев Пд-Сливен 5:1
1/8 група Ботев Пд-Локомотив Сф 1:3
Ботев Пд-Ботев Бс 1:1
Ботев Пд-Марек 1:1

1968
1/16 Ботев Пд/Ботев/-Ботев Пз 1:1, 7:6дуз
1/8 група Ботев Пд-Спартак Вн 1:1
Ботев Пд-Славия Сф 0:0
Ботев Пд-Берое СтЗ 0:1

1969
1/16 Ботев Пд-Локомотив СтЗ 3:1 и 2:0
1/8 група Ботев Пд-Славия Сф 2:1
Ботев Пд-Черно море 3:0
Ботев Пд-Кракра Перник 1:0
1/4 Ботев Пд-Левски Спартак 1:3

1970
1/16 Ботев Пд-Авиотехник Пд 5:1
1/8 Ботев Пд-Сливен 3:1
1/4 Ботев Пд-Черно море 1:3

1971
1/16 Велбъжд Кюст-Ботев Пд 0:1
1/8 група Ботев Пд-Етър ВТ 1:0
Ботев Пд-Академик Св 4:2
Ботев Пд-Ботев Вр 1:1
1/4 Ботев Пд-Спартак Пл 1:1, 5:6 дуз

1972
1/16 Ботев Пд-Яворов Чирпан 3:0
1/8 група Ботев Пд-Черно море 1:0
Ботев Пд-Славия Сф 1:1
Ботев Пд-Етър ВТ 2:2
1/4 Ботев Пд-Левски Спартак 2:4

1973
1/16 Ботев Пд-Локомотив Бс 2:1
1/8 група Ботев Пд-Ботев Вр 2:0
Ботев Пд-Спартак Пл 2:1
Ботев Пд-Левски Спартак 0:0
1/4 Ботев Пд-Академик Сф 1:2

1974
1/16 Ботев Пд-Сливен 0:1

1975
1/16 Доростол Сил-Ботев Пд 0:1
1/8 група Ботев Пд-Лъсков Ямбол 2:1
Ботев Пд-Миньор Пк 3:0
Ботев Пд-Славия Сф 1:3
1/4 Локомотив Сф-Ботев Пд 3:1

1976
1/32 Ботев Пд-Ангел Кънчев Трявна 5:0
1/16 Ботев Пд-Дунав Рс 1:4

1977
1/32 Ботев Пд-П.Хитов Тутракан 2:1
1/16 Ботев Пд-Спартак Пл 1:4

1978
1/32 Енергетик Гълъбово-Ботев Пд 0:4
1/16 Ботев Пд-локомотив ГО 2:0
1/8 Ботев Пд-Родопа См 2:0
1/4 Ботев Пд-ЦСКА 0:1

1979
1/32 Ботев Пд-Бенковски Тетевен 3:2
1/16 Ботев Пд-Бенковски Пз 1:2

1980
1/32 Ботев Пд-Загорец Н.Загора 8:0 и 6:3
1/16 Ботев Пд-Чирпан 0:1 и 6:1
1/8 Черноморец Бс-Ботев Пд 2:1

1981
1/32 Ботев Пд-Доростол Сил 1:0
1/16 Ботев Пд-Академик Свищ 2:0
1/8 Локомотив Бс-Ботев Пд 0:2
1/4 Ботев Пд-Миньор Бухово 4:1
1/2 Ботев Пд-Беласица Пч 6:0
финал в София - Ботев Пд-Пирин Бл 1:0
1982
1/32 Ботев Пд-Арда Кърджали 8:0
1/16 Ботев Пд-Ботев Враца 0:3
1983
1/32 Ботев Пд-Черноморец Бс 2:3
1984
1/32 Ботев Пд-Марица Изток Раднево 4:1
1/16 Ботев Пд-Чирпан 0:1

1985
1/16 Ботев Пд-Веслец Враца 4:1
1/8 Ботев Пд-Ботев Враца 0:3

1986
1/8 Ботев Пд-Горубсо Мадан 2:0
1/4 Ботев Пд-КОМ Берковица 5:0
1/2 Ботев Пд-ЦСКА 0:1

1987
1/16 Ботев Пд-Хебър Пз 3:1
1/8 Ботев Пд-Добруджа 0:1

1988
1/16 Ботев Пд-Розова долина 2:0
1/8 Ботев Пд-Металик 0:1

1989
1/16 Ботев Пд-Академик Свищ 1:0
1/8 Ботев Пд-Черноморец Бс 0:1


1990
1/16 Ботев Пд-Димитровец Ковачевци 4:2
1/8 Ботев Пд-Хебър Пз 3:1
1/4 Левски-Ботев Пд 0:2
1/2 Ботев Пд-Локомотив Сф 3:1
финал в София
ЦСКА-Ботев Пд 2:1
това е и последният финал за КСА